معرفی مرکز موسیقی شباهنگ

موسیقی شباهنگ در سال 1374 با عنوان آوای فاخته به مدیریت حسین رعنائی و با همکاری مجتبی زمانی در گنبد کاووس شروع به فعالیت نمود .در ابتدا این مرکز به آموزش سنتور و تنبک پرداخته و در این راستا هنرجویانی تربیت و وارد عرصه موسیقی نمود. که ثمره این تلاش اجرای اولین کنسرت بانوان در شهرستان گنبد کاووس تحت عنوان گروه مهتاب بود که با استقبال بی شائبه ای نیز روبرو شد. در ادامه ،از همکاری هنرمندان دیگر این شهراستفاده نمود و سازهای دیگر منجمله ویلن ، گیتار ، پیانو ، کمانچه راجهت آموزش ارائه داشت. و در پی آن به اجرای کنسرت های متعدد جهت شناساندن موسیقی در این شهر اقدام و درآمد های حاصله از آن ،به سیل زدگان استان گلستان و زلزله زدگان اردبیل در آن سالها اهدا شد .

در سال 1382 این مجموعه با عنوان " مرکز آموزش موسیقی شباهنگ " به مدیریت حسین رعنائی و سرپرستی حمیرا جدیدی به طور جدی وحرفه ای کار خود را آغاز  و در دی ماه 1383 موفق به دریافت مجوز  رسمی آموزشگاه موسیقی گردید.به این ترتیب اولین آموزشگاه تخصصی موسیقی در شهرستان گنبد کاووس از استان گلستان ،پایه گذاری شد.

این مرکز برای بالا بردن سطح آموزش از هنرمندان استان نیز استفاده نمود. در طی سال ها آموزش ،هنرجویان بسیاری از این مرکز پا به عرصه موسیقی گذاشته و یا تحت تاثیر این مجموعه علاقه مند، و وارد موسیقی شده اند.

در سال 1387 برای اولین بار در شهرستان گنبد ارکستر بزرگ موسیقی شباهنگ به رهبری حسین رعنائی و با سرپرستی حمیرا جدیدی به اجرای برنامه پرداختند و در آن هنرجویانی بالغ بر 40 نفر هنرنمایی کردند.

در سال 1388 این ارکستر با هنرجویانی بالغ بر 80 نفر، یکی از زیباترین اجراها را در این شهرستان ارائه داشتند.

هم اکنون مرکز آموزش موسیقی شباهنگ اولین و تنها مرکز مجاز موسیقی تخصصی درجه یک و دارنده مجوز رسمی به شماره 143/300 وکد هنری 33160038810001 در شهرستان گنبد با ارائه گواهینامه معتبر و عضو انجمن موسیقی استان گلستان می باشد.

که با مدیریت حسین رعنائی و همکاری برترین مدرسین خانم و آقا در سطح استان در رشته های تار ، دو تار، سه تار، سنتور ، دف، دایره، تنبک، تمپو، نی،فلوت،کمانچه ، ویلن، گیتار ، ارگ ، پیانو،سازدهنی (هارمونیکا) ، سلفژ، آموزش خوانندگی(سنتی و پاپ) موسیقی کودکان، آموزش آهنگسازی نرم افزاری و مشاوره جهت خرید و فروش انواع سازهای موسیقی در خدمت علاقه مندان می باشد.

از دیگر کارهای این مرکز اجرای مسابقات تکنوازی توسط هنرجویان در پایان هر فصل ، انتخاب هنرجویان برتر در ارکستر بزرگ موسیقی شباهنگ ، تهیه آلبوم و آهنگسازی برای علاقه مندان ، دعوت از استادان بزرگ کشور برای مستر کلاس جهت بالا بردن سطح کیفی کار، تقدیر و بزرگداشت از استادان قدیم .

حامی گروههای مختلف از نقاط مختلف ایران ازجمله گروه باربد از گرگان به سرپرستی روزبه پهلوان نژاد 90/2/29 ، کنسرت پاپ با صدای محسن یاحقی از گرگان 89، کنسرت گروه ماه به سرپرستی مجید درخشانی از تهران 90/3/24،کنسرت گروه وزیری به سرپرستی کیوان ساکت از تهران 90/8/14، کنسرت گروه آریس به سرپرستی عماد ابراهیمی از مشهد مورخ 91/8/11 ،کنسرت گروه سرو آزاد با تکنوازی مجید درخشانی وسرپرستی علی مصطفوی 91/11/4 ،کنسرت گروه رهاب به سرپرستی سیامک بهبهانی از اصفهان مورخ 92/2/13 ، کنسرت موسیقی با صدای سالار عقیلی و سرپرستی کیوان ساکت با تنبک حسین رعنائی و پیانو بهنام ابوالقاسم مورخ 92/4/14 و کنسرتهایی در گنبد.

تذکر: برای آشنایی با آموزشگاههای موسیقی دارای مجوز و رسمی کشور به سایت مرکز آموزشهای هنری کشور www.amoozeshhonar.irمراجعه شود.در ضمن آموزشگاههای غیرمجاز موسیقی ،صلاحیت آموزش نداشته و غیر قانونی بوده و در پایان کار به هنرجویان گواهی پایانی تقلبی و فاقد ارزش  ارائه می دهند.